Administrația liberală susține sistemul de sănătate al Vrancei

Președintele Consiliului Județean Vrancea, liberalul Cătălin Toma, a anunțat ieri alocarea sumei de 1.500.000 lei pentru dotarea cu panouri fotovoltaice a Spitalului Județean de Urgență „Sfântul Pantelimon” din Focșani și 30.000 lei pentru extinderea rețelei electrice a spitalului, respectiv a secției de Psihiatrie.

Practic, au fost cele mai mari sume din cadrul rectificării de astăzi, sume pe care le-am alocat pentru susținerea Spitalului Județean, în vederea reducerii cheltuielilor cu energia electrică și termică a unității sanitare”, a precizat Cătălin Toma.

În ultimii ani, administrația județeană din Vrancea a alocat mai multe milioane de lei pentru necesitățile celui mai mare spital din Vrancea. (A. I.)

Citește și:   INCREDIBIL! Spitalul Județean Focșani, în fruntea căruia se află Constantin Mândrilă, prietenul lui Oprișan, n-a mai fost ”călcat” de Corpul de Control al Ministrului Sănătății din anul 2016. La acea vreme, controlul a evidențiat o mulțime de nereguli!

PUBLICITATE

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.