REZULTATE ALEGERI LOCALE Vrancea 2020. Vă prezentăm situația din localitățile în care s-a terminat numărătoarea pentru funcția de primar!

Localități din Vrancea în care au câștigat candidații PNL la funcția de primar: Adjud, Panciu, Suraia, Soveja, Dumitrești, Măicănești, Slobozia Bradului, Garoafa, Spulber, Urechești, Biliești, Chiojdeni, Tulnici, Vizantea-Livezi, Jariștea, Broșteni, Homocea, Țifești, Păunești, Tâmboești, Bolotești, Răstoaca, Bîrsești, Ciorăști, Bordești, Movilița.

Rezultate alegeri locale Vrancea 2020. Situația pe localități este următoarea (articol în curs de actualizare):

Situația voturilor pentru CJ Vrancea după numărarea voturilor din 341 secții (din 359), reprezentând 94,99 % din voturi:

Cătălin Dumitru Toma (PNL-USR-PLUS) – 59.680 voturi (44,2 %)
Marian Oprișan (PSD) – 55.052 voturi ( 40,7 %)

311.406 alegători pe lista permanentă în Vrancea

156.117 total votanți în Vrancea (50,13%)

76575 total alegători înscriși pe listele permanente de la Focșani
31.606 votanți la Focșani (41,27 %)

Primar:

Cristi Misăilă (PSD) – 11.887 voturi (47,04%)

Ion Ștefan (PNL) – 10.121 voturi (40,05%)

Corina Atanasiu (USR-PLUS) – 2.212 voturi (8,75%)

Consiliul Local Focșani:

PNL – 10.558 voturi (41,73%)

PSD – 9.456 voturi (37,37%)

USR-PLUS – 2.017 voturi (7,97%)

Candidații Partidului Național Liberal Filiala Vrancea au fost următorii:

1 Focșani – Ștefan Ion
2 Adjud – Nechifor Florin
3 Odobești – Opriș Mihai-Sorin
4 Panciu – Mărăscu Nicolai
5 Mărășești – Baclov Mihaela-Beatrice

6 Andreiașu de Jos Budeanu Ionel
7 Bălești Alecu Victor
8 Bârsești Caba Ștefan
9 Biliești Chirilă Vasile
10 Boghești Lupașcu Florentin
11 Bolotești Popa Fanică
12 Bordești Gavrilă Adrian
13 Brosteni Dumitriu Emilian-Florin
14 Chiojdeni Constantin Grigore
15 Ciorăști Braicău Nicolae-Gabriel
16 Câmpineanca Șerban Dorin-Alin
17 Câmpuri Panțîru Ion
18 Cârligele Ursu Gheorghe
19 Corbița Maxim Gigel
20 Cotești Oleacu Dorin
21 Dumbrăveni Antonescu Lucian
22 Dumitrești Banaurs Adrian-Viorel
23 Fitionești Amarinei Ionuț
24 Garoafa Diaconu Laurențiu
25 Golești Tuvenia Costel
26 Gologanu Barbalată Dobrița
27 Gugești Băluță Gabriel-Sandi
28 Gura Caliței Grosu Gică
29 Homocea Petrea Vasile
30 Jariștea Grama Marius-Ciprian
31 Jitia Lăptucă Adrian
32 Măicănești Pascu Răzvan
33 Mera Gheorghiță Sorin
34 Milcovul Lazăr Maricel
35 Movilița Cristian Corneliu
36 Nănești Bucșă Florin-Cezarian
37 Năruja Popescu Nicu-Ciprian
38 Negrilești Păun Costică
39 Nereju Gemănaș Toader
40 Nistorești Aga Neagu
41 Obrejița Anița-Enache Adrian
42 Paltin Pavil Vasile
43 Păulești Botezatu Ionel
44 Păunești Popa Gheorghe
45 Ploscuțeni Martonca Elena-Mihaiela
46 Poiana Cristei Mihai Valentin
47 Popești Căldărescu Mirică
48 Pufești Barbu Ionel
49 Răcoasa Șerban Aurel
50 Răstoaca Chiriță David
51 Reghiu Nemuț Neculai
52 Ruginești Vieru Octavian
53 Sihlea Coman Valeriu
54 Slobozia Bradului Merlin Ivancea
55 Slobozia Ciorăști Dumitru Dumitru
56 Soveja Filimon Ionuț
57 Spulber Vulcan Sorinel-Gicu
58 Străoane Melinte Doru
59 Suraia Stroe Maria
60 Tănăsoaia Răducanu Gabriel
61 Tătăranu Popa Eugen-Vasile
62 Tâmboești Pleșea Mariean
63 Tulnici Boțu Aurel
64 Țifești Postolache Gabriel
65 Urechești Bratosin Nistor
66 Valea Sării Bercuci Nicu
67 Vidra Moroșanu Daniel
68 Vintileasca – Tănase Ionel
69 Vizantea-Livezi Ciobotaru Dragoș-Fănică
70 Vânători – Marius Crăciun
71 Vârteșcoiu – Fătu Silviu-Constantin
72 Vrâncioaia – Tătaru Laurențiu
73 Vulturu – Stoiculeasă Paul

Trimite știrea prietenilor tăi!

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.